Zwięzły opis zagęszczarek używanych na budowie

Jednym z modeli urządzeń, wykorzystywanych w budownictwie (zobacz są…
Zwięzły opis zagęszczarek używanych na budowie
1 vote, 5.00 avg. rating (89% score)

Jednym z modeli urządzeń, wykorzystywanych w budownictwie (zobacz są zagęszczarki. Jest to maszyna wykorzystywana do zagęszczania gruntu i podłoża. Niejednokrotnie określana jest także jako wibracyjna czy też płytowa. Przez procedurę wibrowania zagęszcza ona bazę. Kluczowym modułem jest metaliczna płyta, która jest napędzana przy zastosowaniu napędu spalinowego czy też elektrycznego.

W szczelnie zamkniętej obudowie znajdują się wałki mimośrodowe, które składają się na całkowity układ wibracyjny. Z reguły układ ten tworzy się z jednego lub dwóch tego typu wałków. Zagęszczarka stosowana jest powszechnie przy drobnych pracach budowlanych, przy zagęszczaniu podłoża, poprawianiu dróg, pracach w trudno dostępnych miejscach, przy wykładaniu kostki brukowej i przewodów.

Wyjątkowe rodzaje zagęszczarki przeznaczone są do różnego rodzaju prac. Do tworzenia nasypów, renowacji wałów, zapór, kanałów, boisk i ulic może być używana zagęszczarka, która najlepiej sprawdza się przy tego typu działaniach. Powinna ona znamionować się prostym prowadzeniem, możliwością jazdy naturalnie zarówno do tyłu, jak i do przodu. Zagęszczarka ta nadaje się do działania w trudno osiągalnych miejscach, na przestrzeni, która jest ograniczona, mieści się w środku hal fabrycznych w budowie. W momencie wykonywanej pracy zagęszczarka przemieszcza się w przybliżeniu po linii prostej.

Opcjonalnie można skorygować tor jazdy poprzez delikatne pociągnięcie ręką za dany dyszel. W ten sposób maszyna wykonuje obrót w stosunku do podłoża. Do przewozu maszyny na terenie budowy służą koła transportowe.

Related Post

top